ODZYSKIWANIE PODATKU VAT Z ZAGRANICY

nag9

Odzyskiwanie podatku VAT od zakupów dokonanych w krajach Unii Europejskiej to jedna z naszych usług.

Przedsiębiorco możesz ubiegać się o zwrot podatku VAT ponosząc wydatki poza granicami Polski na terenie Unii Europejskiej takie jak:

Firmy transportowe:

  • Odzyskamy koszty podatków za paliwa
  • naprawy, parkingi, myjnie
  • Bramki, mosty, promy, tunele

Przedsiębiorstwa i korporacje:

  • Koszty związane z organizacją imprez, spotkań biznesowych
  • Pobyt i wyżywienie za granicą nie musi być opodatkowany.

Prawo do odzyskania podatku ma każda polska firma, która nie ma siedziby w obcym kraju oraz nie prowadzi tam działalności gospodarczej. Podstawą zwrotu podatku są oryginalne faktury i paragony oraz zaświadczenie o byciu podatnikiem VAT w Polsce.

Złożoność obowiązujących przepisów prawnych sprawia, że odzyskanie podatku VAT może okazać się procesem skomplikowanym i czasochłonnym. Zrozumiałe jest zatem, iż część przedsiębiorstw nie ubiega się o zwrot VAT z zagranicy lub też otrzymuje zwrot należnego im podatku VAT w niepełnym wymiarze. Dlatego procedurą zwrotu VAT z UE powinna zająć się firma zajmująca się tym na co dzień.

Wniosek ma obejmować cały rok kalendarzowy, ale są od tego pewne wyjątki. Okres objęty zwrotem nie może być krótszy niż kwartał (chyba że jest to koniec roku), ale nie dłuższy niż rok.

Księgowość

nag11

Jednym z czynników decydujących o sukcesie firmy na rynku jest sprawnie działający dział księgowości.
W ramach tych usług wykonujemy kompleksową obsługę księgową, a także wyprowadzamy zaległości księgowe. Zakres oferowanych usług księgowych:

przycisk-wiecej

Odzyskiwanie podatku VAT z zagranicy

nag9

Odzyskiwanie podatku VAT od zakupów dokonanych w krajach Unii Europejskiej to jedna z naszych usług. Przedsiębiorco możesz ubiegać się o zwrot podatku VAT ponosząc wydatki poza granicami Polski na terenie Unii Europejskiej takie jak:

Więcej…

Kadry i płace

nag1

Zakres świadczonych przez nas usług z zakresu usług kadrowo- płacowych obejmuje:

  • Usługi kadrowe
  • Usługi płacowe

przycisk-wiecej

Windykacja, zarządzanie wierzytelnościami

nag4

 Windykacja wierzytelności to usługa dedykowana dla klientów, którzy borykają się z problemem przeterminowanych wierzytelności, lecz nie mają własnych służb windykacyjnych, bądź chcą uniknąć czasochłonnej i kosztownej procedury

Więcej…

BHP

nag12

W naszym biurze pracują również specjaliści z dziedziny Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz z zakresu ochrony przeciwpożarowej w wyniku czego możemy zagwarantować kompleksową obsługę w tej dziedzinie prowadzenia działalności.

Więcej…

Rozliczanie czasu pracy kierowców

nag13

Poprawna analiza i rozliczanie czasu pracy kierowców wymaga od przedsiębiorców szerokiej wiedzy na temat przepisów, wyspecjalizowanych narzędzi, wykwalifikowanej kadry, a przede wszystkim czasu, który trzeba poświęcić takim rozliczeniom.

Więcej…
Początek strony